Ambalaj Tasarımları

Son yıllarda şirketler çekici ambalajlamanın satışları artırdığının farkına vardıkça ambalaj tasarımına daha fazla ilgi gösterildi. Bir düşünün: Markette bir ürün satın alırken, ilginç etiketlere sahip ürünlere çekilmiyor musunuz? Ürününüzün ambalajı, bir tüketicinin ürününüzle ilk temas noktası olabilir ve şık bir paket, birinin daha önce hiç duymadıkları yeni bir marka veya ürün serisini denemesine neden olabilir. Bu sebeple ürün ambalajlarınızı tasarlarken, sadece bu alanda deneyimli tasarımcıların işiniz ile özel olarak ilgileneceklerini söylemek isteriz. Bunun size kattıklarını özetlemek gerekir ise, bu alanda marka bilinirliği ve müşterinin odak noktası belirleme noktalarında tasarımcılarımızın vizyonu ve ellerinden çıkan düzinelerce ambalaj tasarımlarının tecrübesi sizi bir adım daha ileriye atacaktır.

Talep ettiğiniz ambalaj tasarımları için rakip firmalarınızın çalışmalarını analiz ediyor ve onlardan bir adım öne çıkabilmek için bazı eksiklerini biz tamamlıyoruz. Böylelikle müşterilerinizin gözünde ürününüz rakip ambalaj tasarımlarından ayrılmış oluyor. 

Bunun haricinde diğer ürün ve hizmet gruplarınızı inceliyoruz. Referans alabileceğimiz eski tasarımlarınız var ise, yeni tasarımlarda ortak noktada buluşturabileceğimiz ve ilgi alanını tek bir noktada toparlayabileceğimiz tasarımlar oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun eski ile yeni ambalaj tasarımlarınızı bir standarda çekerek aralarında bir bağ oluşturmanın, bir konsept tasarım hazırlamanın ürün satışında büyük etkisi olduğunu bildiğimizi aktarmak isteriz.

Size ürün ambalajları ve tasarımları hakkında tecrübemizden ve bilgi birikimlerimizden bir kısmını paylaşmak isteriz.

  • Ürün karar verme sürecinin neredeyse üçte biri yalnızca paketlemeye dayanmaktadır.
  • Satın alma kararlarının % 70'inden fazlası mağaza içinde alınır.
  • Yalnızca tüketicinin dikkatini çekmek değil, amacına hizmet eden işlevsel ve koruyucu ambalaj sağlamak da önemlidir. Araştırmalar, tüketicilerin % 45'inin olumsuz görüşlerini paylaşmak için sosyal medyaya gittiğini gösteriyor.
  • Kaliteli paketleme yalnızca tüketici fikrini etkilemekle kalmaz, aynı zamanda verimli paketleme, somut maliyet tasarrufları sağlayabilir. Günümüzde nakliye sırasında hasar gören ürünler % 30'a kadar çıkabilmektedir.
  • Çevrimiçi alışveriş yapanların % 52'si, premium ambalaj içeren bir işletmeden tekrar alışveriş yapıyor.
  • 18-25 yaşındakilerin % 74'ü sosyal medya aracılığıyla ürün ambalajı imajını paylaşıyor. Bu, emsalleri etkileyebilir ve Y kuşağı piyasasında marka görünürlüğünü artırabilir.

Siz de ürünleriniz için profesyonel tasarımlar yaptırmak, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekerek satışlarını arttırmak istiyorsanız iletişime geçin yada [email protected] adresine talebinizi iletin.

Berker Melih Dijital Reklam Ajansı