Kurumsal Web Sitesi Tasarımları
Kurumsal web tasarımı neden önemlidir?

Kurumsal web sitesi tasarımınızın veya uygulamanızın tasarımı birkaç nedenden dolayı önemlidir.

Kurumsal web siteniz güven vermiyorsa veya ziyaretçilerinize aradıkları bilgileri vermiyorsa, işletmenizin başarılı olma şansını azaltırsınız. 

Ayrıca, birçok durumda kurumsal web sitenizin, sizden satın alıp almayacağınıza, posta listenize kaydolup kaydolmayacağınıza veya başka bir tür işlem yapıp yapmayacağınıza karar verirken insanların bakacağı tek şey olacağını hatırlamakta fayda var. Genelde web tasarımınızla ilgili sorunları, birisini arayarak onlara bir satış konuşması sunarak çözemezsiniz! Kurumsal web tasarımınız iyi değil ise, hedef müşterileriniz başka bir yere gidecektir.

İyi tasarlanmış ve ilgi çekici bir web sitesine sahip olmak, kişisel bir web siteniz için önemli olmasa da bir işletme veya kurum olduğunuzda bu husus çok önemlidir. İnternet dünyasındaki kimliğinizdir kurumsal web siteniz. Gerçek hayatta nasıl ki eski düzensiz ve özensiz giyinen insanları, daha özenli daha güzel, daha şık giyinen insanların yanında tercih edilmiyor ise, işte kurumsal web sitenizin güzel tasarlanmış olmasının da, müşterilerinizin sizi tercih etmesinde ki önemi aynı. Markanızın ve işletmenizin halka açık yüzü olmanın yanı sıra, kurumsal web siteniz veya uygulamanız, insanların markanızla etkileşime girmesinin tek yolu olabilir. 

Kurumsal web siteleri için iyi renk şemaları, tipik olarak ciddiyet ve istikrar mesajı iletenlerdir. Bu nedenle, beyazın yanında mavi, yeşil veya siyah kullanan kurumsal web sitesi tasarımları genelde daha çok olur.

Ancak kurumsal web tasarımınızın markanızı yansıtması ilk hedefiniz olmalıdır. Bu, kırmızı veya yeşil ile gideceğiniz anlamına geliyorsa, o zaman devam edin! Kurumsal web tasarımı, belirli renkleri kullanmak zorunda değildir. Bunun yerine, tasarımınızın diğer yönlerine odaklanın ve işinizi yansıtan renkleri uygulayın. 

Bu ve çok daha fazla bilgi ve tecrübe ile donanmış uzman ekibimiz ile ihtiyacınız olan ve sizin en doğru şekilde yansıtacak kurumsal web sitesi tasarımını için bizden teklif almayı unutmayın. 

Sizin de kurumsal web siteniz güven vermiyor ve ziyaretçileriniz aradıkları bilgilere ulaşamıyor, kısa süre sonra sitenizden ayrılıyor ise artık yeni bir kurumsal web sitesi tasarımına ihtiyacınız var demektir. Bunun için bizimle iletişime geçin yada [email protected] adresine talebinizi iletin.

Berker Melih Dijital Reklam Ajansı